Parafia

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej!

"Powstań, świeć!" - te słowa zaczerpnięte z Księgi Izajasza (60,1) są mottem wizyty apostolskiej w Korei Południowej.

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej!

PEREGRYNACJA

obrazu Jezu Ufam Tobie w Diecezji Tarnowskiej

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej.

100-lecie śmierci bł. Karoliny

Zostań Obrońcą Życia!

OSP Tuchów.

PLIKI COOKIE

Używamy plików cookies w celach zapewnienia funkcjonalności strony oraz zbierania statystyk odwiedzin wyłącznie na nasz użytek.

Więcej informacji.

XXXII PIESZA PIELGRZYMKA TARNOWSKA NA JASNĄ GÓRĘ

strona pielgrzymki

telewizja pielgrzymkowa

plan transmisji radia RDN Małopolska 

 

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej!

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej!

Sierpień jako miesiąc trzeźwości jest przeżywany od 1984 r. Ten akurat miesiąc wybrano ze względu na szczególne czczenie i „nagromadzenie” świąt maryjnych w tym czasie. Również 26 sierpnia 1956 r., w święto Matki Bożej Częstochowskiej, w dzień odnowienia Jasnogórskich Ślubów Narodu, jedno z przyrzeczeń brzmiało: „Przyrzekamy wypowiedzieć walkę lenistwu i lekkomyślności, marnotrawstwu, pijaństwu, rozwiązłości”. Stąd też zachęta do podjęcia choćby miesięcznej abstynencji. Kościół zachęca wszystkich Polaków do świadectwa powstrzymania się od picia z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych.

Święty Stanisławie, który w ciągu całej historii Polski ratowałeś Naród przed różnymi niebezpieczeństwami i zagrożeniami moralnymi, uproś tę łaskę dla naszej katolickiej Ojczyzny, by nie zalewał ją potok alkoholizmu. Niech trzeźwe będą nasze rodziny, ojcowie i matki, młodzież i dzieci. Niech zniknie z naszych domów przymus alkoholowy, zeświecczone zwyczaje wypaczające powagę nawet różnych przeżyć religijnych. Wzbudź w naszym Narodzie apostołów trzeźwości i umiarkowania, w każdym stanie i zawodzie. Ty, który ratowałeś nasz Naród w najbardziej tragicznych chwilach, przyjdź nam z pomocą w tej ciężkiej walce o właściwe oblicze moralne drogiej nam Ojczyzny. W trosce o trzeźwość, widzimy troskę o nasz byt narodowy przyszłych pokoleń. Święty Stanisławie, prosimy cię o szczególne wstawiennictwo w tej ważnej i bolesnej sprawie.

info za www.dziennikparafialny.pl